• Wizyta pana komandora

• Niesamowita wizyta Komandora pana Dariusza Kloskowskiego w Naszej grupie. Marynarz pasjonat żeglugi morskiej przeniósł nas w nieznany świat wilka morskiego.

Dziękujemy za wiedzę, pasję i poświęcony czas.

• Przekazanie zebranych środków Fundacji Sub Ventum

• ,,Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. (sentencja, autor nieznany)

12 maja w Naszej Szkole odbył się kiermasz ciast, babeczek, galaretek, popcornu, sadzonek roślin doniczkowych, przygotowanych przez Kółko Biologiczne i rozsad warzyw oraz roślin rabatowych od Pani Anny Łagód.

To już czwarta akcja charytatywna, która przeprowadziliśmy w tym roku szkolnym przy współpracy z Fundacją ,,Sub Ventum''. Także i tym razem mogliśmy liczyć na pomoc i zaangażowanie:

• Rodziców i Uczniów
            • Wychowawców
            • Pracowników szkoły, w szczególności Pani Ilony, Pani Uli i Pana Piotra
            • wspaniałych wolontariuszy ze Szkolnego Koła PCK pod opieką Pani Arlety i Pani Izy: Małgosi, Patrycji, Natalii, Kai, Weroniki, Agaty i Miłosza przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego- specjalistów od przygotowywania popcornu, Alana i Maksa.

Za wszelką pomoc i wsparcie DZIĘKUJEMY!

Dziś odbyło się przekazanie zebranych pieniążków w kwocie 1378 zł prezesowi Fundacji, Panu Dariuszowi Kloskowskiemu

• Gminny Konkurs Kaligraficzny

• 22 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Potęgowie po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Kaligraficzny "Mistrz kaligrafii" dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie przygotowanego tekstu. Teksty były zróżnicowane pod względem trudności i dostosowane do wieku uczniów. Komisja konkursowa dokonując oceny prac uwzględniała: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu. A oto wyniki:

klasa I

Aleksander Kuś - Mistrz Kaligrafii - SP Łupawa

Adrianna Papińska - II m-ce - SP Skórowo

Jakub Podlewski - III m-ce - SP Potęgowo

klasa II

Aleksandra Rybak - Mistrz Kaligrafii - SP Potęgowo

Ksawery Jabłoński - II m-ce - SP Potęgowo

Hanna Nowicka - III m-ce - SP Potęgowo

klasa III

Maksymilian Lenard - Mistrz Kaligrafii - SP Łupawa

Cezary Król - II m-ce - SP Skórowo

Magdalena Kutni - III m-ce - SP Łupawa

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu

Sylwia Kraśnicka, Barbara Krasnoborska

• Powodzenia!

• Kochani 8a i 8b!

Chcemy, żebyście wiedzieli.

Jesteśmy z Wami.

Przeżywamy. Z Wami.

Liczymy na przyjazne zadania, na poczucie, że dacie z siebie wszystko, co możecie.

I, że na teście, świat się nie kończy.

A życie, tak naprawdę, zaczyna.

Wychowawczynie:

Anna Jagielska

Agnieszka Gaffke

• Uwaga!

• Drodzy Uczniowie/Rodzice klas 1 - 8!

Przypominamy, że w dniach 23 - 25 maja 2023 zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie odbywają się z uwagi na przeprowadzany w szkole Egzamin Ósmoklasisty. Przedszkole i zerówki w tym czasie pracują normalnie.

• Uwaga dojeżdżający autobusem szkolnym!

• Poniżej przedstawiamy organizację trasportu do i ze szkoły w dniach 23., 24. oraz 25.05.20023 w czasie trwania Egzaminu Ósmoklasisty.

• Brawo Chłopaki!

• Dzisiejsze najlepsze wyniki chłopców w Finale Powiatowym w Lekkiej Atletyce:

1. miejsce - Błażej Kulesza w biegu na 300m (zakwalifikowanie do finału wojewódzkiego),

1. miejsce - Szymon Lewicki w rzucie oszczepem (zakwalifikowanie się do finału wojewódzkiego),

2. miejsce - Błażej Kulesza,Igor Kosior,Paweł Formela,Ksawery Stefański w sztafecie 4*100m.

Dodatkowo bardzo udane starty: w biegu na 100m Igora Kosiora (4miejsce), a w pchnięciu kulą: Szymon Lewicki(5miejsce), Błażej Skwarek (6miejsce).

Gratulacje chłopaki!  Pamiętajcie,że "mistrzem jest ktoś, kto wstaje, kiedy nie może". Tamara Kaśnicka

• SZYBKOŚĆ, SIŁA, WYTRZYMAŁOŚĆ

• Nasze dziewczęta z ósmych klas uczestniczyły dziś w Słupsku w powiatowych zawodach lekkoatletycznych. Starty w poszczególnych konkurencjach to pasmo sukcesów:

2. miejsce - Olga Czarniak w biegu na 100m

2. miejsce - Patrycja Boetcher w biegu na 1000m

1. miejsce - Wiktoria Nastały w pchnięciu kulą

1. miejsce - Agata Lipka w biegu na 300m

3. miejsce - Weronika Szybut w skoku w dal

2. miejsce - Weronika Szybut, Patrycja Boetcher, Olga Czarniak, Wiktoria Nastały w sztafecie 4x100m

Wiktoria i Agata zakwalifikowały się na mistrzostwa wojewódzkie :⁠-⁠)

Dziewczyny gratuluję wyników, jesteście niesamowite i jestem z Was bardzo dumna - Iza Kaffke

• Sukces Amelii

• Dziś w Zespole Szkół w Damnicy odbył się V Wojewódzki Konkurs Pięknego Pisania pod honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Amelia reprezentowała Naszą szkołę i zdobyła 4. miejsce i tytuł FINALISTY. Gratulujemy!

• Pasja Michała z 4a

• „Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.“

Nikołaj Gogol

Przedstawiamy Waszym oczom niezwykły talent Michała Wysoty z klasy 4a, a także informujemy, że Michał bardzo chętnie wcieli się w trenera sztuki origami i nauczy Was tworzyć cuda w szkolnej świetlicy.

• Ankieta nt. zmiany granic miasta Słupska

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej zmiany granic miasta Słupska. Będzie ona dostępna tylko jutro przy wejściu do szkoły.

9 lutego br. rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic administracyjnych Miasta Słupska.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które przybliżą zagadnienia związane ze zmianą granic administracyjnych Miasta Słupska, dostępnymi na specjalnie stworzonej stronie www.slupsk-laczy.pl

• Mamy cudowną młodzież!

• Członkowie Szkolnego Koła PCK, działającego przy naszej szkole wzięli udział w akcji "Pola nadziei". To najważniejsza w roku akcja całego ruchu hospicyjnego - cały świat mieni się kolorem żółtym a wręczany żonkil przywołuje w pamięci wszystkich tych, którzy cierpią w chorobie i potrzebują naszej pomocy.

Michalina Duk

Małgorzata Bubka

Roksana Pojawa

Natalia Reikowska