Mc Donald czy Mc Kuba? Oczywiście, że zdrowe i pyszne wrapy przygotowane przez Kubę z 8a.
Anna Jagielska
Mc Donald czy Mc Kuba? Oczywiście, że zdrowe i pyszne wrapy przygotowane przez Kubę z 8a.
Anna Jagielska
Dziś w naszej szkole zagościła drużyna Czarnych Słupsk Czarni to Wy. Radości naszych uczniów nie było końca. Autografy i wspólne zdjęcia, to początek historii, całą resztę zobaczycie na zdjęciach.
Dziękujemy za MASĘ pozytywnych emocji!
21 listopada - Dzień Życzliwości.
Dziękujemy Przedszkolakom z Przedszkole w Potęgowie za bardzo miłą niespodziankę i obdarowanie nas pozytywną energią.
Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.
„Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna. Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy obsługi i administracji życzą uśmiechu i wzajemnej życzliwości na co dzień
,, Każde dziecko to cudowana istota.
Od nas - dorosłych zależy, kim będzie dziecko, gdy dorośnie.
Niech słyszy od Nas słowa najlepsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze i niech wie, że jest kochane. Uczmy je cierpliwości, opiekuńczości, wyrozumiałości, a wychowamy wspaniałego człowieka”
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, religię, status społeczny jak i ekonomiczny ma takie same prawa… Tak obchodzimy ten dzień w grupie 5 latków
Dziś w murach naszej szkoły gościmy księżniczki, rycerzy, kowbojów, jednorożców , biedronki oraz całe mnóstwo innych znamienitych postaci rodem z bajkowych kart i kadrów filmowych. To wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.
Podczas spektaklu uczniowie mieli okazję poznać przedstawicieli poszczególnych krajów Europy i ich zwyczaje oraz bezpośrednio na scenie pomagali bohaterom rozwikłać zagadki.
Klasy 2
Klasy 3
Klasy 1
W środę 20 listopada ogłaszamy Dniem Postaci z Bajek. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów do przebrania się za wybraną postać z bajki ( zarówno tej czytanej, jak i oglądanej).
W ostatnim czasie szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje. Dzięki pani Marcie Węgrzyn otrzymaliśmy książki od pisarki Pauliny Płatkowskiej z przepięknymi dedykacjami.
Paulina Płatkowska pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych: bajki, powieści, słuchowiska, felietony. Poza pisaniem książek – czyta je, tłumaczy albo redaguje. Hoduje pszczoły, uprawia warzywa i kwiaty. Stara się żyć dobrze. Pisarka znana jest ze swojego wyjątkowego podejścia do opisywania świata przyrody, zwraca szczególną uwagę na piękno i harmonię natury. Autorka zachęca młodych czytelników do zwracania uwagi na otaczający ich świat oraz do doceniania jego różnorodności i bogactwa.
Uwaga - 25 listopada będziemy gościć panią Paulinę Płatkowską na spotkaniu autorskim z najmłodszymi czytelnikami.
Klasa 4b dziś w Gminna Biblioteka Publiczna Potęgowo na bardzo ciekawych zajęciach poszerzających horyzonty czytelnicze. Dziękujemy za gościnność
Zapowiedziane przez CKE zmiany to konsekwencja wprowadzenia przez MEN od 1 września 2024 r. „odchudzonej” podstawy programowej kształcenia ogólnego. Od nowego roku szkolnego egzaminy zewnętrzne będą przeprowadzane zgodnie z nową podstawą programową
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty - CKE wprowadziła zmiany na wszystkich trzech egzaminach ósmoklasisty:
W informacji podano, że nie są planowane zmiany w formacie arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego stosowanego w latach 2021 – 2024. Będzie się on składał z dwóch części:
Część pierwsza będzie zawierała dwa teksty: literacki i nieliteracki oraz zadania do nich, w tym zadania dotyczące treści i problematyki lektur obowiązkowych. Ale! Tekst literacki nie musi być fragmentem lektury obowiązkowej. Dodatkowo zadania w części pierwszej mogą dotyczyć lektur obowiązkowych z klas IV – VI (poznawanych w całości) oraz z klas VII – VIII (książek i krótkich utworów literackich poznawanych w całości oraz utworów literackich poznawanych we fragmentach).
Część druga to wypracowanie. Uczeń wybiera jeden z dwóch tematów podanych w arkuszu i pisze rozprawkę, opowiadanie albo przemówienie. W latach 2025 – 2028 w wypracowaniu może się odwołać do dowolnej lektury obowiązkowej określonej w podstawie programowej z 2017 r., czyli także do tekstów, które zostały wykreślone w podstawie programowej w 2024 r.
Następuje powrót do formatu arkusza egzaminacyjnego z matematyki stosowanego w latach 2019 i 2020. To znaczy, że arkusz będzie obejmował:
15 zadań zamkniętych (jak w latach 2021 – 2024),
6 zadań otwartych (w latach 2021 – 2024 w arkuszu były 4 zadania otwarte).
Od roku 2025 r. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z matematyki zostanie wprowadzone e-ocenianie.
Nie zmieni się format arkusza egzaminacyjnego z języka angielskiego stosowanego w latach 2021 – 2024. Arkusz wciąż będzie składał się z pięciu części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości funkcji językowych, znajomości środków językowych i wypowiedzi pisemnej.
W części sprawdzającej umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej uczeń będzie musiał napisać tekst w formie e-maila lub wpisu na blogu, o długości od 50 do 120 wyrazów. Oczekiwany średni poziom biegłości językowej (zgodnie z podstawą programową z 2024 r.) to A2 (A2+ w zakresie rozumienia tekstu).
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA OBCEGO NOWOŻYTNEGO
Rodzice (prawni opiekunowie) ucznia nie później niż do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany egzamin, składają dyrektorowi szkoły pisemną deklarację o przystąpieniu ucznia do egzaminu z jednego z języków obcych nowożytnych, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Osoby pełnoletnie składają taką deklarację samodzielnie.
UPRAWNIENIA LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.
UPRAWNIENIA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy), oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie o dostosowaniach.
W najbliższą środę 20. listopada o godz. 16.30 odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Serdecznie zapraszamy !
Klasa 4b doświadczyła niezwykłych lekcji jak z ,, Akademii pana Kleksa" . Kleksografia i przędzenie liter - przy okazji usprawnianie motoryki małej i rozwój wyobraźni. Anna Mikulska
Wicemistrzami powiatu w kategorii 7-8 klas w Tenisie Stołowym zostali dziś Oliwier Rejmak i Aleksander Boyke!Dziewczęta: Nikola Świacka i Agata Gorzelak wywalczyły w powiecie 5 miejsce. Brawo dla naszej młodzieży!
„Więcej uczymy się, szukając odpowiedzi na pytanie i jej nie znajdując, niż poznając samą odpowiedź.” Lloyd Alexander. Eksperymentowania w klasach 5 a i b c.d.
Dziś dziewczęta klasy 6: Antonina Skwarek i Milena Moczulska wywalczyły złote medale w Finale POM w Tenisie Stołowym. Chłopcy natomiast zostali Wicemistrzami powiatu: Tymoteusz Tarka, Filip Piasecki, Boguś Kochański i Olaf Kaziński. Brawo dla wszystkich!
Powered by aSc EduPage