• Zbiórka żywności

• Włączamy się do akcji zainicjowanej przez Fundację "Sub Ventum".

Za wszystkie Wasze Dary Serca już teraz bardzo dziękujemy

• 0b w pracowni chemicznej

• Czy jajko może skakać? Jakie właściwości ma magnes? Czy można przejść przez dziurę w kartce? Te i wiele innych doświadczeń przeprowadzała w ostatnich dniach nasza 0b. A na zakończenie- wizyta w pracowni biologiczno- chemicznej.

• Próbny Egzamin Ósmoklasisty z GWO

• Dzisiaj trzymamy kciuki za Naszych ósmoklasistów po raz drugi w tym roku szkolnym.

Egzamin próbny z języka polskiego dziś, jutro matematyka, a w czwartek - język angielski.

• Runaway w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie

• W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się spektakl pt. „RUNAWAY”. Był to spektakl o konflikcie pokoleń, w którym wzięła udział młodzież klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Po spektaklu odbyły się warsztaty dotyczące relacji rodzic-dziecko, emocji młodych ludzi, ich problemów i samopoczucia. Jednocześnie spektakl i warsztaty były działaniem w kierunku dbania o zdrowie psychiczne młodzieży i profilaktyki. Uczyły otwartości i wrażliwości na potrzeby drugiej osoby.

„Runaway” to krzyk nastolatki Amelii, jej punkt widzenia, opowieść o tym, jak dorośli nieświadomie/świadomie krzywdzą i zamykają w ciasnych ramach dziecko. Oskarżycielski ton dziewczyny jest czymś, z czym każdy rodzic powinien się zmierzyć.

Serdeczne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Potęgowo za udzielenie wsparcia na profilaktyczny spektakl dla młodzieży.

• Origami w 0 b

• Origami to nic innego, jak sztuka składania papieru, z którego można wyczarować piękne figurki roślin, zwierząt czy innych postaci. Wywodzi się ona z Japonii - w tym kraju każdy obywatel wie, jak składać origami i jest w stanie dzięki tej technice stworzyć z kartki papieru małe dzieła sztuki albo całe obrazy.

Michał Wysota z klasy 5a zaprezentował swój talent przed Naszymi przedszkolakami z O b . Pod czujnym okiem Michała powstawały żabki, ptaki i inne papierowe cuda.

• Zmiany w planie lekcji

• Prosimy Uczniów i Rodziców o sprawdzenie w e-dzienniku zmian, jakie nastąpią w planie lekcji od dnia 4 marca 2024r.

• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzień ten poświęcony jest pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

W roku największej aktywności podziemia rok 1945 działało w nim nawet 200 tysięcy konspiratorów. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. Wiele tysięcy żołnierzy zginęło bądź zostało zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów. Cześć ich pamięci.

• Kiermasz zielonych pyszności

• Kochani Jak co roku z okazji Dnia Św. Patryka w naszej szkole odbędzie się kiermasz zielonych pyszności. Dziękujemy, że chcecie to robić z nami już trzeci rok z rzędu.

Zielone smakołyki (słodkie i słone), które chcecie przekazać na kiermasz prosimy przynosić do szkoły 15 marca w piątek.Tego dnia mile widziany również zielony strój.

Środki, które uzbieramy w trakcie kiermaszu przeznaczymy na organizację i nagrody w naszych szkolnych konkursach z języka angielskiego.

O tym na koniczynkę zapewne pamiętacie. Na wasze prace czekamy do 15 marca. Technika dowolna, liczy się pomysł i zaangażowanie.

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i waszą obecność, bo RAZEM możemy więcej.

Nauczyciele języka angielskiego

• Szkolny Konkurs „Saint Patrick’s Day - konkurs na koniczynkę

• Nauczyciele języków obcych ogłaszają szkolny konkurs, którego celem jest przybliżenie kultury irlandzkiej związanej z obchodami Dnia Świętego Patryka.

• Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna - koniczyna - technika dowolna (kredki, flamastry, wycinanki, modelina, przestrzennie lub na płasko).
            • Koniczynka może być trójlub czterolistna.
            • Czekamy na Wasze prace do 15 marca br.
            • Prace oddajemy nauczycielom języka angielskiego, z którymi mamy zajęcia. Nie zapomnijcie podpisać pracy imieniem, nazwiskiem i klasą.
          • Martyna Ruszała i Filip Malinowski F I N A L I S T A M I Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

• To już oficjalnie! Martyna Ruszała i Filip Malinowski F I N A L I S T A M I Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Kilka procent dzieliło naszych uczniów od osiągnięcia miana Laureata. „Za rok” - tak mówią Nasze omnibusy.

Kilka miesięcy pracowali wspólnie na swój sukces. W dzisiejszych czasach „instant”, gdzie praktycznie wszystko można mieć na pstryknięcie palcami, tej jednej rzeczy nie kupimy, nie znajdziemy na przypadkowej półce.To wiedza.

Podziękowania ślemy wszystkim nauczycielom, którzy wspierali nasz team i dawali przestrzeń w Ich działaniach. To niezwykle ważne, by iść w tym samym kierunku.

Droga Martyno, drogi Filipie.  Gratulacje dla Was, oraz dla Waszych Rodzin, którzy murem za Wami stali, i będą w tej wymagającej edukacyjnej podróży. My stoimy za Wami.  Drodzy Uczniowie, róbcie rzeczy trudne - idziemy z Wami

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

• Już niedługo, 27 marca, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU – wielkie artystyczne święto.

Z tej okazji zapraszamy klasy 4 - 8 do udziału w konkursie "Kreacja najciekawszej postaci literackiej".

Uczniowie wykonują przebranie z wybranej lektury według własnego pomysłu z dowolnych materiałów. Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność.

Lektury wylosowane przez uczniów:

• klasa 4a  Carlo Collodi, Pinokio
            • klasa 4b  R. Goscinny, J. Sempe, Mikołajek